Naprawa serwomotorów Baumüller

Ponieważ odwiedzają Państwo stronę poświęconą naprawie serwomotorów Baumüller, sądzimy, że w poszukiwaniu serwisu, który naprawi uszkodzony serwomotor.  Wydaje nam się również, że podołamy wyzwaniu. Dlaczego? Ponieważ zgromadzona na przestrzeni lat baza danych na temat regulacji położenia sprzężenia zwrotnego w serwomotorach Baumüller, pozwala nam przypuszczać, że i Twój silnik się w niej znajduje. A także dlatego, że wieloletnie serwisowanie silników  Baumüller sprawiło, że nasze usługi należą do najbardziej profesjonalnych na rynku.
Z powodzeniem naprawiamy serwomotory serii: DSD, DSD2, DSP1, DSH1. Naprawimy również serwomotory wycofane z produkcji np. fDSE.

Możliwy zakres naprawy:

  • wymiana łożysk oraz regeneracja mechaniczna silnika
  • wymiana uzwojenia
  • ustawianie oraz wymiana resolwerów i enkoderów
  • testy pracy silnika

Przykładowa naprawa serwosilnika Baumüller

Dla przykładu prezentujemy naprawę główną silnika serwo DS 100 S45

Naprawa serwomotorów Baumuller

Uszkodzenie mechaniczne wirnika.
Taka usterka zazwyczaj powoduje
uszkodzenie uzwojenia stojana.

Większość prac związanych z naprawą serwomotorów wykonujemy we własnym zakresie, dlatego mamy pełną kontrolę nad jakością wykonanej usługi. Przezwojenie stojana oraz regeneracja mechaniczna wirnika są czynnościami, które często wykonujemy. Ponieważ posiadamy duże doświadczenie w przeprowadzaniu takich napraw, uzwojenia silników nie odbiegają jakością od fabrycznych. W końcowym etapie naprawy montujemy i ustawimy sprzężenie zwrotne.  To jest czynnik decydujący o poprawnej pracy silnika i dlatego przywiązujemy do tego etapu naprawy szczególną uwagę.

Prawidłowo wykonane odświeżenie
powłoki lakierniczej podnosi estetykę
silnika i
skuteczność wentylacji.

Test pracy silnika

Test pracy silnika wykonujemy w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego. Skuteczny test silnika z podłączonym sprzężeniem zwrotnym jest gwarancją, że naprawiony silnik będzie poprawnie pracował z dedykowanym serwowzmacniaczem.

Gwarancja na wykonaną usługę

Na wykonane usługi udzielamy gwarancji.

Zapraszamy!